League of legends

Arhiva forumului

Moderatori: Moderator Global, Administrator

Încuiat
Bobytza
Membru
Membru
Mesaje: 52
Membru din: 26 Dec 2012 23:09
Cunostinte CS: Excelente
Localitate: Pamant
Contact:

Imagine

Nume: League of legends
Categorie: Jocuri de strategie
Poze: Imagine
Imagine
Video: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UKFvl_oM ... r_embedded[/youtube]
[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=g0eqRoOp ... r_embedded[/youtube]
Link Download: LeagueOfLegends

->CAMPIONI
->HARTI
->MECANICA JOCULUI(GAMEPLAY)

_________________________________________________________________________________________________________

Liga legendelor

Cu douăzeci de ani în urmă, Runeterra era în pragul dezastrului. Pe cât de repede se aliau locuitorii Runeterrei în triburi în vremurile străvechi, pe atât de des se războiau triburile între ele ori de câte ori aveau vreo neînțelegere. Indiferent de epocă, tipul preferat de război a fost întotdeauna înfruntarea magică. Armatele puteau fi mărite sau decimate cu ajutorul vrăjilor sau runelor. Campionii care conduceau sau ajutau armatele foloseau tot ce le puteau oferi articolele magice făurite pentru ei. Invocatorii - care erau adesea conducătorii reali ai forțelor politice din Valoran - dezlănțuiau impresionante puteri magice direct împotriva dușmanilor și a bunurilor acestora, fără să le pese de consecințe. Având la dispoziție o astfel de abundență de puteri magice brute, invocatorii nu aveau niciun motiv să exploreze alte forme de război, mai puțin nocive pentru planetă.

Imagine

________________________________________________________________________________________________________

Noxus


Situat la limita regiunii central-estice a continentului Valoran, orașul-stat Noxus, locuit de oameni, este, din multe puncte de vedere, antiteza morală a Demaciei; în această așezare umană, cei puternici la minte și la trup dobândesc putere prin toate mijloacele posibile, fără să le pese de consecințele acțiunilor lor asupra altor oameni. Toți noxienii se ghidează după acest principiu, considerând că bunăvoința și compasiunea sunt dovezi de slăbiciune. Puterea generează și mai multă putere, cel puțin așa consideră noxienii. Totuși, aparenta lor cruzime nu înseamnă că trăiesc în haos. Așa cum este de așteptat pentru orice comunitate umană, Noxus este un oraș-stat în care cetățenii sunt apărați prin lege de rele... cel puțin de răul pe care li-l pot face egalii. Însă adevărul este că legile noxiene îi favorizează pe cei puternici în detrimentul celor slabi.

Imagine

______________________________________________________________________________________________________

Demacia

De-a lungul coastei de apus a Valoranului, orașul-stat Demacia, locuit de oameni, strălucește ca un ideal de virtute al continentului în fața tuturor celorlalte așezări omenești. Locuitorii Demaciei împărtășesc o cauză nobilă: aceea de a face să triumfe dreptatea și înțelegerea între oameni, spre binele tuturor ființelor din Valoran. Ei consideră egoismul și răutatea o adevărată boală ce trebuie eliminată din sufletul oamenilor. Străinii care au venit în Demacia și s-au stabilit pe teritoriul acestui oraș-stat sunt îndemnați să împărtășească idealurile și virtuțile cetățenilor autohtoni. Cei care urmăresc propriul câștig în dauna semenilor lor se trezesc foarte iute ostracizați... sau chiar mai rău.

Imagine



Sper ca v-am convins sa jucati acest joc !
P.S : In 2012 s-a desfasurat campionatul mondial si premiul a fost de 2 milioane de dolari !

Click
ImagineImagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Zizou.-
Membru
Membru
Mesaje: 2268
Membru din: 07 Apr 2012 16:40
Detinator Steam: Da
Contact:

L-am jucat , e super fain .. dar mam lasat de el pentru ca la un moment dat era prea usor :))
Imagine╚Zizou╝


1% *___*
██ 20% *___*
███ 40% *___*
████ 60% *___*
█████ 80% *___*
██████ 100% *__*

╔═══════╗
llıllı fkingfake(: ıllıll
╚══════
═╝

Campionii am fost ,campionii vom fi pana vom murii, Steaua Bucuresti !
Imagine
Avatar utilizator
RoYaL
Membru
Membru
Mesaje: 740
Membru din: 21 Dec 2012 14:28
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Nu
CS Status: Expert

fkingfake(: scrie:L-am jucat , e super fain .. dar mam lasat de el pentru ca la un moment dat era prea usor :))
:))

Prea usor :-j !

Da, cred ca mil downloadez dar nu sunt convins ca o sa mearga la 986 MB de RAMi!
Las ca mil iau pe laptop la 3 GB RAMi!
Sa nu faci confuzie intre personalitatea si atitudinea mea.Personalitatea ma reprezinta,dar atitudinea depinde de ce fel de persoana esti !
Mr.Green
Membru
Membru
Mesaje: 53
Membru din: 21 Ian 2013 19:02

misto
Avatar utilizator
|Strafe ^AsSaSiN
Membru
Membru
Mesaje: 51
Membru din: 15 Feb 2013 08:34

mam jucat e frt mistoo
Costy
Membru
Membru
Mesaje: 263
Membru din: 29 Iul 2011 20:09
Cunostinte CS: Nu prea bune
Detinator Steam: Nu
CS Status: .
Localitate: bucuresti
Contact:

Ma joc lol de vreun an,este un joc care te prinde si este foarte frumos.Insa are si niste parti rele
Mai exact cand coechipierii tai fac feed iar tu esti nevoit sa suporti greselile lor si sa pierzi meciurile.
Am 1300 in ranked si consider ca merit mult mai mult,avand in vedere ca am 10.000 techdownuri(asta arata cat de bun sunt,killuri si toweruri distruse) si doar 300 de winuri fiindca nimeresc cu noobi.
Aceasta este semnatura mea .
Avatar utilizator
ZaNeL
Membru
Membru
Mesaje: 1609
Membru din: 15 Mar 2012 14:43
Cunostinte CS: Foarte Bune
Detinator Steam: Da
CS Status: CS

Si eu ma joc merita incercat
Imagine
Avatar utilizator
ScoRpiOn
Membru
Membru
Mesaje: 1172
Membru din: 16 Sep 2012 21:54
Cunostinte CS: Foarte Bune
Detinator Steam: Da
CS Status: <3 Taekwon-Do
Localitate: Cahul

Miee personal numi place jocu asta ;) nu imi plac strategiile
Avatar utilizator
error#s
Membru
Membru
Mesaje: 114
Membru din: 28 Aug 2012 19:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Sănătate s-avem că restu' le furăm !
Localitate: Puleni
Contact:

Idem Andrei !
Urasc jocurile gen: LoL, WoW, Metin2, etc.
Exista doar un joc care-mi satisface placerea, si anume Empire GoodGame
Imagine
Sănătate s-avem că restu' le furăm !
http://188.212.106.71/tracker/?q=751&s= ... e14&ts=000
Sidus
Membru
Membru
Mesaje: 65
Membru din: 26 Apr 2013 17:30

Da am jucat dar mam plictisit repede am ajuns la lvl 12 , dar a devenit plictisitor...
David
Helper ﴾͡๏̯͡๏﴿
puNNcT.
Membru
Membru
Mesaje: 36
Membru din: 22 Mai 2013 13:53

e super ok jocul, am jucat si inca joc.
Încuiat

Înapoi la “Arhiva forum”