Regulament !

Arhiva forumului

Moderatori: Moderator Global, Administrator

Seeker
Zeus
Zeus
Mesaje: 197
Membru din: 24 Oct 2011 19:31
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Nu
CS Status: Furien.TryAgain.Ro
Localitate: Motru
Contact:

Un Regulament foarte mic valabil pentru toti si usor de inteles.



Counter-Terroristi (Anti-Furieni):

1.Nu aveti voie camp! (adica nu aveti voie sa stati in aceeasi zona si sa panditi cand vine furienul,trebuie sa fiti intr-o continua miscare pe toate harta)
2.Nu aveti voie pe textura! (adica nu aveti voie sa va urcati pe harti unde se urca furienii)
3.Nu aveti voie silentwalk! (adica nu aveti voie sa mergeti cu shift decat atunci cand vedeti in fatza voastra o greanada pusa pe motion senzor si vreti sa o evitati)
4.Nu aveti voie sa paziti bomba si nici zonele unde se planteaza aceasta!

Nerespectarea acestor reguli duce la slay.






Terroristi (Furieni):

1.Nu aveti voie pe textura decat atunci cand sunt pe server minim 6 playeri.
3.Nu aveti voie sa puneti mai mult de 1 he la bomba!






Pentru Admini: (stiu ca este mult de citit , dar este foarte important ceea ce am scris eu aici dar trebuie citit fiecare cuvant!!!)

1.Nu schimbati mapa fara vot si nu schimbati decat in ultimele 5 minute! (exceptie daca sunt sub 9 playeri pe server,dati votemap cu dust2x2.
2.Nu va dati smecheri ca aveti voi nu stiu ce grad,regulamenul acesta se aplica pentru toti jucatorii.
3.Nu folositi comenzi intre admini.Aveti voie doar amx_ss in cazul in care este suspect de cod.
4.Daca apare in chat vreo reclama a unui player cu "[Propozitii Blocate] ...." va este interzis sa dati ban!
6.Nu dati niciodata ban fara o dovada.Primiti Remove! (dovezi adica ss/demo)
7.In cazul in care vreti sa va mutati spec sa verificati un codat sau altceva,sunteti obligati ca atunci cand treceti inapoi la joc sa va puneti la echia CT. Daca nu respectati primiti REMOVE/DOWNGRADE!
8.Nu dati ban pentru reclama . Dati doar gag , asta in cazut in care nu apare cu [Propozitii Blocate]
9.Atunci cand este o mapa mica pe server gen de_dust2x2 si se umple serveru si sunt peste 15 jucatori sunteti obligati sa dati vote cu o harta mai mare!
10.De asemenea aveti datoria de a fi atenti la vipi ca acestia sa fie asezati echilibrati in echipe.
11.Va este interzis sa folositi comanda amx_kick dupa ora 12 noaptea.
12.Nu aveti voie sa dati voteban.

13.Va este interzis sa mai folositi pe chat limbaj vulgar la adresa playerilor sau a prietenilor. Este interzis orice cuvant obscen.Nu ma intereseaza daca ati spus in gluma sau altceva , daca a aparut pe chat veti fi sanctionati.
*****Acest server a urcat sus intr-un timp foarte scurt asa ca o sa fac ordine. Daca voi ca admini nu sunteti in stare sa respectati atunci ce pretentii sa avem de la playeri?
In momentul in care mai apare o reclamatie cu dovada ca ati injurat , veti primi downgrade indiferent de grad si indiferent daca ati donat sau nu! ******
14.Nu aveti voie sa dati ban playerilor care va injura , le dati gag. Daca continua pe u@ dati un ban de 10 minute!

Si un ultim detaliu pe care trebuie sa il stiti.
Atunci cand vine un codat pe server si este vizibil cu speed + aim , si nu aveti acces la comanda amx_ban sunteti obligati sa folositi comanda amx_ss , apoi veti lua ip-ul prin comanda amx_showip si veti veni pe forum pentru a face reclamatie player.
Folositi comanda amx_kick pe respectivul codat pana rezolvam problema.


Cam atat am avut de spus.



Pentru ViP:

1.Nu aveti voie sa stati 3 la o echipa si 0 la cealalalta.Trebuie sa fiti echilibrati.

Sunteti obligati sa anuntati un admin daca nu sunteti echilibrati.

2.Atentie la Limbaj.Veti fi suspendati.

3.Incercati sa nu abuzati prea mult de beneficii.
Simply the best ! :)
" Only GOD Can Judge Me! "
Încuiat

Înapoi la “Arhiva forum”