Buried

Zona de filme horror, comedie, actiune ...

Moderatori: Helper, Moderator Global, Administrator

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Anca ;X
Membru
Membru
Mesaje: 214
Membru din: 12 Sep 2011 12:54
Detinator Steam: Nu
Localitate: Romania,Bacau,Comanesti
Contact:

Nume: Buried
Actor principal: Ryan Reynolds
Categorie: Thriller
Descriere:Tanarul nord-american Paul Conroy se angajeaza ca sofer in Irak. Atunci cand un grup de irakieni, dirijati de catre un terorist periculos care orchestreaza din umbra intreaga operatiune, ataca pe neasteptate convoiul de masini din care face parte si Paul, acesta se trezeste ingropat de viu in mijlocul desertului, inchis ermetic intr-un sicriu ingust si neventilat. Fiind usor ranit la cap, avand la dispozitie numai un telefon celular, o bricheta si un cutit si amintindu-si extrem de putine amanunte despre modul in care a ajuns in aceasta situatie dramatica, Paul Conroy trebuie sa duca o lupta contra-cronometru pentru a reusi sa evadeze din aceasta capcana claustrofobica inainte de a fi prea tarziu. Pe masura ce timpul se scurge si oxigenul din interiorul cosciugului se consuma, sansele de supravietuire ale captivului se diminueaza, iar panica pune stapanire pe el.
Trailer:
Imagine
Imagine
ChromeXpssss
Membru
Membru
Mesaje: 600
Membru din: 01 Aug 2012 08:56
Cunostinte CS: Bune
Detinator Steam: Nu

Pare interesant filmul , merita de privit :)
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Anca ;X
Membru
Membru
Mesaje: 214
Membru din: 12 Sep 2011 12:54
Detinator Steam: Nu
Localitate: Romania,Bacau,Comanesti
Contact:

L`am vazut aseara (duminica>>2 Dec) de la 11 noaptea pana la 1...a meritat vazut si nu ma asteptam la acel final :pro:
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Leozard10
Membru
Membru
Mesaje: 302
Membru din: 06 Noi 2012 17:41
Cunostinte CS: Foarte Bune
Detinator Steam: Da
CS Status: Online
Localitate: iN RaI
Contact:

mersi de film mam uitat si e super :X pusi :*
Leozard10 a revenit !
Avatar utilizator
Anca ;X
Membru
Membru
Mesaje: 214
Membru din: 12 Sep 2011 12:54
Detinator Steam: Nu
Localitate: Romania,Bacau,Comanesti
Contact:

Ma bucur :*
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
f!N@L
Membru
Membru
Mesaje: 4325
Membru din: 29 Iul 2011 17:06
Detinator Steam: Da
Contact:

Anca ;X scrie:L`am vazut aseara (duminica>>2 Dec) de la 11 noaptea pana la 1...a meritat vazut si nu ma asteptam la acel final :pro:
Si eu tot atunci am vazut filmu :P .. Nici eu nu ma asteptam la un asemenea final .

"Venim acuma .. Mai avem putin si ajungem la tine .. Imi pare rau Paul dar ne-a condus la celalalt american (i-am uitat numele) "

Este un film exceptional care trebuie urmarit neaparat ..
Avatar utilizator
Ribéry
Membru
Membru
Mesaje: 3020
Membru din: 20 Apr 2011 22:22
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Da
CS Status: Sper ca sa ridicam comunitatea asta!
Localitate: Stuttgart
Contact:

Stiu cum e , filmul e adevarat, si foarte bun ! Recomand :> Il are si in seara asta?
Imagine
Faceam belele ziua jucam fotbal peste noapte
Cu sticlele marcate la coada la lapte
Si pufaiam carpati pasam intre frati
Iar pe la 15 ani bagam in piept iarba si has
By3
Membru
Membru
Mesaje: 339
Membru din: 13 Oct 2012 15:13
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Nu
CS Status: HeLPeRiT :]]
Localitate: In pArAdIs
Contact:

Anca ;X scrie:L`am vazut aseara (duminica>>2 Dec) de la 11 noaptea pana la 1...a meritat vazut si nu ma asteptam la acel final :pro:
Mdea . L-o dus la celalalt american =] Mark White parka
Imagine
Avatar utilizator
ScoRpiOn
Membru
Membru
Mesaje: 1172
Membru din: 16 Sep 2012 21:54
Cunostinte CS: Foarte Bune
Detinator Steam: Da
CS Status: <3 Taekwon-Do
Localitate: Cahul

Ma luat groaza de la inceput :))
wolfmonger
Membru
Membru
Mesaje: 78409
Membru din: 18 Noi 2022 10:07

wolfmonger
Membru
Membru
Mesaje: 78409
Membru din: 18 Noi 2022 10:07

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratoryсайтсайтlaserlensсайтlatereventlatrinesergeantсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтmedinfobooksmp3lists
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтobservationballoonсайтoceanminingoctupolephononсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтspicetradespysale
stungunсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
wolfmonger
Membru
Membru
Mesaje: 78409
Membru din: 18 Noi 2022 10:07

wolfmonger
Membru
Membru
Mesaje: 78409
Membru din: 18 Noi 2022 10:07

wolfmonger
Membru
Membru
Mesaje: 78409
Membru din: 18 Noi 2022 10:07

wolfmonger
Membru
Membru
Mesaje: 78409
Membru din: 18 Noi 2022 10:07

Scrie răspuns

Înapoi la “Filme”