[Tutorial] Cum sa te filmezi in CS in timp ce te joci

Aici poti posta si gasi orice tutoriale legat de Counter-Strike 1.6 .

Moderatori: Moderator Global, Administrator, Moderator

Avatar utilizator
ncv /A/
Membru
Membru
Mesaje: 105
Membru din: 10 Ian 2013 19:43
Cunostinte CS: Bune
Detinator Steam: Da
CS Status: DNDDAUACE~
Localitate: ιиѕι∂є yøur hє∂Я†
Contact:

Tutorial cum sa te filmezi in CS in timp ce te joci
Multi m`au intrebat: "Cum ma filmez si eu pe CS in timp ce ma joc" , astfel m`am hotarat sa fac un tutorial prin care sa va arat cum fac eu acest lucru. (in sensu` ca poate altii folosesc alte metode.)
  • Sa incepem:
1. Aveti nevoie de programul FRAPS cu licenta pe care il luati de aici: Link
2. Dezarhivati totul intr`un folder pe desktop si intrati in fisierul fo-fr346.exe , si instalati programul.
3. Acum intrati in CS si alegeti un server pe care sa va filmati.
4. Dupa ce v`ati conectat pe server scrieti in consola "record numedemo" (fara " ") , iar dupa ce a-ti terminat scrieti in consola "stop" (bineinteles tot fara " ")
5. Acum tot ce aveti de facut este sa va deconectati de pe server , deschideti programul instalat mai devreme FRAPS si selectati Movies
6. Intrati in CS si scrieti in consola "playdemo numedemo" si cand incepe demoul apasati F9 , iar dupa ce sa terminat apasati din nou F9
7. Gata! Acum filmu` s`a salvat in My Computer / Local Disk (C:) / Fraps / Movies

Pentru a modifica filmu` si a`i adauga efecte incercati Movie Maker (il gasiti pe google)
Imagine
Dacă te joci de-ajuns de mult cu un obiect, preocupat fiind să nu-l strici, cu siguranță îl vei strica.
Încuiat

Înapoi la “Tutoriale”