Idei pentru a atrage utilizatori

Incercam sa ne dezvoltam ajuta-ne si tu !

Moderatori: Moderator Global, Administrator

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sany.
Membru
Membru
Mesaje: 5983
Membru din: 19 Ian 2012 18:48
Cunostinte CS: Foarte Bune
Detinator Steam: Da
CS Status: Mihai Eminescu, ai uitat de el?!
Localitate: Inima strãzii
Contact:

Foarte cautat de server de Deathrun + Knife Mod, am avut unu pe alta comunitate, adica niste colegi.
In 2 saptamani era full, asa a facut si comunitatea lor membrii. :)
Vreme trece, vreme vine,
Toate-s vechi şi nouă toate
Ce e rău şi ce e bine
Tu te-ntreabă şi socoate
Nu spera şi nu ai teamă,
Ce e val ca valul trece
De te-ndeamnă, de te cheamă,
Tu rămâi la toate rece.
Avatar utilizator
f!N@L
Membru
Membru
Mesaje: 4325
Membru din: 29 Iul 2011 17:06
Detinator Steam: Da
Contact:

RoYaL scrie:
f!N@L scrie:
RoYaL scrie:DoDeL nu am mai vrut V.I.P deoarece nu am activitate . Ce ziceti de ideea cu serverele?
E deajuns sa ai un singur server cu toate acele moduri .. mai exact un server multimod :)
Si cum ai vrea sa fie? Incurcatura daca e asa. Dar totusi daca am avea macar un server din cele precizate mai sus ... Ar fi foarte bine!
Nu-i adevarat .. La sfarsitul fiecarei harti se voteaza modul dorit .. si dupa aceea se voteaza harta depinde de mod .. Votul e facut de server automat . Deci nu vad ce incurcatura ar fi ..

Si DoDeL gasesti pe net destule addon-uri MULTIMOD si poti schimba modurile cand vrei ..
Avatar utilizator
RoYaL
Membru
Membru
Mesaje: 740
Membru din: 21 Dec 2012 14:28
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Nu
CS Status: Expert

Asa da , dar propun ca Sany si DoDeL sa schimbati Nord.TryAgain.ro ori in unul din cele prezentate de mine , ori in multi mod ! Daca vreti sa populam comunitatea ganditi-va la aceasta propunere !
Sa nu faci confuzie intre personalitatea si atitudinea mea.Personalitatea ma reprezinta,dar atitudinea depinde de ce fel de persoana esti !
Razvan
Membru
Membru
Mesaje: 4485
Membru din: 12 Aug 2011 14:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Steam ON
Localitate: Buzau
Contact:

laleagane are svr de cs si e populata , daca am face si aici svr de cs cu boost cum fac si ei l-am popula + redirecte care aduce playeri noi , vede ca e svr full , facem campanie de admin , dam 20-30 de admine ( helper ) asa raman si playeri
Avatar utilizator
RoYaL
Membru
Membru
Mesaje: 740
Membru din: 21 Dec 2012 14:28
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Nu
CS Status: Expert

Chuck Norris scrie:laleagane are svr de cs si e populata , daca am face si aici svr de cs cu boost cum fac si ei l-am popula + redirecte care aduce playeri noi , vede ca e svr full , facem campanie de admin , dam 20-30 de admine ( helper ) asa raman si playeri
De acord cu partea cu admin si boost + redirecte ! Totusi avem 2 sv de cs ( sau na Nord nu stiu de ce ii ) ! Propun ca unul din cele 2 sa facem de dr + KNIFE + respawn sau war3FT + CSDM !
Sa nu faci confuzie intre personalitatea si atitudinea mea.Personalitatea ma reprezinta,dar atitudinea depinde de ce fel de persoana esti !
Avatar utilizator
f!N@L
Membru
Membru
Mesaje: 4325
Membru din: 29 Iul 2011 17:06
Detinator Steam: Da
Contact:

Chuck Norris scrie:laleagane are svr de cs si e populata , daca am face si aici svr de cs cu boost cum fac si ei l-am popula + redirecte care aduce playeri noi , vede ca e svr full , facem campanie de admin , dam 20-30 de admine ( helper ) asa raman si playeri
Da bravo ma ai u bani atatia sa bagi in server? Ca sa faci un server cat de cat calumea + si sa-l populezi cu boosturi si redirecte iti trebuie 30 euro / luan pe putin ..
Avatar utilizator
Sany.
Membru
Membru
Mesaje: 5983
Membru din: 19 Ian 2012 18:48
Cunostinte CS: Foarte Bune
Detinator Steam: Da
CS Status: Mihai Eminescu, ai uitat de el?!
Localitate: Inima strãzii
Contact:

Nu schimbam Nord in nimic, asa il lasam, faceti altii server, imi ajunge cat dau pe Luna.
Vreme trece, vreme vine,
Toate-s vechi şi nouă toate
Ce e rău şi ce e bine
Tu te-ntreabă şi socoate
Nu spera şi nu ai teamă,
Ce e val ca valul trece
De te-ndeamnă, de te cheamă,
Tu rămâi la toate rece.
Avatar utilizator
f!N@L
Membru
Membru
Mesaje: 4325
Membru din: 29 Iul 2011 17:06
Detinator Steam: Da
Contact:

A zis cineva sa schimbati Nord? 8-| .. Eu cel putin n-am zis eu .. Eu chiar am sa vin cu un server in comunitate dar momentan e in teste si de aceea am nevoie de voi ca sa ma ajutati sa-l testez dar voi vad ca nu vreti :-j
Avatar utilizator
Sany.
Membru
Membru
Mesaje: 5983
Membru din: 19 Ian 2012 18:48
Cunostinte CS: Foarte Bune
Detinator Steam: Da
CS Status: Mihai Eminescu, ai uitat de el?!
Localitate: Inima strãzii
Contact:

RoYaL scrie:Asa da , dar propun ca Sany si DoDeL sa schimbati Nord.TryAgain.ro ori in unul din cele prezentate de mine , ori in multi mod ! Daca vreti sa populam comunitatea ganditi-va la aceasta propunere !
Uite final cine a zis...
Vreme trece, vreme vine,
Toate-s vechi şi nouă toate
Ce e rău şi ce e bine
Tu te-ntreabă şi socoate
Nu spera şi nu ai teamă,
Ce e val ca valul trece
De te-ndeamnă, de te cheamă,
Tu rămâi la toate rece.
eK^RyDeR^
Membru
Membru
Mesaje: 345
Membru din: 09 Sep 2011 18:16

eu pe serverul meu de minecraft am anunt pe care scrie : Forumul Nostru Este www.tryagain.ro/forum/ si eu am idei sa faceti parteneriate cu mai multe comunitati daca vreti cateva pe care mai joc eu pm me ca ele au cu sutele si poate o observa si pe asta :D
http://youtu.be/wWaCEKIqBDA
Subscribe Va ROOG !!!
Razvan
Membru
Membru
Mesaje: 4485
Membru din: 12 Aug 2011 14:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Steam ON
Localitate: Buzau
Contact:

server privat de metin2
Avatar utilizator
RoYaL
Membru
Membru
Mesaje: 740
Membru din: 21 Dec 2012 14:28
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Nu
CS Status: Expert

Chuck Norris scrie:server privat de metin2
Buna ideea ! Dar cine sa faca? Si daca ar face ratele trebuie sa fie 500% si max. lvl 255 !
Sa nu faci confuzie intre personalitatea si atitudinea mea.Personalitatea ma reprezinta,dar atitudinea depinde de ce fel de persoana esti !
Avatar utilizator
f!N@L
Membru
Membru
Mesaje: 4325
Membru din: 29 Iul 2011 17:06
Detinator Steam: Da
Contact:

Daca strangeti bani de host o sa va fac eu .
Avatar utilizator
IWANNABEHIGH!
Membru
Membru
Mesaje: 112
Membru din: 25 Feb 2013 16:42
Cunostinte CS: Acum invat
Detinator Steam: Da
CS Status: Art is not a crime.

dacă îmi daţi mai multe detalii despre serverul de metin , host , cât costă , etc , aş fi interesat .
Imagine
Avatar utilizator
RoYaL
Membru
Membru
Mesaje: 740
Membru din: 21 Dec 2012 14:28
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Nu
CS Status: Expert

VLAD<3R scrie:dacă îmi daţi mai multe detalii despre serverul de metin , host , cât costă , etc , aş fi interesat .
Mai exact cred ca costa cat 2 servere de cs de 32 de sloturi! Daca te intereseaza vorbeste cu f!n@l si iti face el sv-ul!
Sa nu faci confuzie intre personalitatea si atitudinea mea.Personalitatea ma reprezinta,dar atitudinea depinde de ce fel de persoana esti !
Scrie răspuns

Înapoi la “Dezvoltare”