Idei pentru a atrage utilizatori

Incercam sa ne dezvoltam ajuta-ne si tu !

Moderatori: Moderator Global, Administrator

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RoYaL
Membru
Membru
Mesaje: 740
Membru din: 21 Dec 2012 14:28
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Nu
CS Status: Expert

Aici putem lasa niste idei cum sa facem sa crestem activitatea cu noi utilizatori !

Fara : Mass , FaceBook sau alte chestii !
Sa nu faci confuzie intre personalitatea si atitudinea mea.Personalitatea ma reprezinta,dar atitudinea depinde de ce fel de persoana esti !
Reyes
Membru
Membru
Mesaje: 489
Membru din: 16 Feb 2011 22:11

RoYaL scrie:Aici putem lasa niste idei cum sa facem sa crestem activitatea cu noi utilizatori !

Fara : Mass , FaceBook sau alte chestii !

PROMOVARE! :)

Prin site-uri, directoare, schimb de trafic.
Imagine
DoDeL
Membru
Membru
Mesaje: 2933
Membru din: 03 Oct 2011 14:42
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Da
CS Status: ON
Localitate: Cluj-napoca
Contact:

Eu ma gandesc sa facem intr-un fel parteneriate cu servere de cs. Ideea asta mi-a venit azi.Noi punem numele serverlor pe forum si ele lasa o reclama pe server cu vizitati http://www.tryagain.ro . Cum vi se pare..? Adica nustiu daca ar functiona.Vreo parere?
Cum s-ar numi: Servere partenere
SPER SA FACEM DIN COMUNITATEA ASTA UNA DE SUCCES DAR PANA ATUNCI AVEM DE PARCURS UN DRUM GREU :) DAR NU NE VOM DA BATUTI NICIODATA!
Imagine
Avatar utilizator
-FdQ-SzEn
Membru
Membru
Mesaje: 702
Membru din: 17 Iul 2011 21:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Hns- Impresive
Localitate: Iasi
Contact:

Eu zic asa: Organizati un concurs in care useri fac reclama pe diferite forumuri site-uri, pun dovada aici prindt-un screenshot si de exemplu cine aduna 50 screenshot-uri cu reclame primesc diferite premii stabilite de administratori.

Ce parere aveti?
Daca tu crezi ca intr-un topic/post facut de mine , te-am ajutat , te rog da clik pe + la reputatie si adauga un coment. Multumesc !!
Imagine
Imagine



Nu copiati semnatura!!!
DoDeL
Membru
Membru
Mesaje: 2933
Membru din: 03 Oct 2011 14:42
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Da
CS Status: ON
Localitate: Cluj-napoca
Contact:

E buna ideea. Te poti ocupa de ea la anunturi administrative.
SPER SA FACEM DIN COMUNITATEA ASTA UNA DE SUCCES DAR PANA ATUNCI AVEM DE PARCURS UN DRUM GREU :) DAR NU NE VOM DA BATUTI NICIODATA!
Imagine
Avatar utilizator
Sany.
Membru
Membru
Mesaje: 5983
Membru din: 19 Ian 2012 18:48
Cunostinte CS: Foarte Bune
Detinator Steam: Da
CS Status: Mihai Eminescu, ai uitat de el?!
Localitate: Inima strãzii
Contact:

Propun sa mai faceti un subforum la Zona Jocurilor, vreau sa ma ocup eu personal.
Jocul se numeste Heroes III. Ma joc de foarte mult timp si e de strategie, imi faceti si mie? :D
Vreme trece, vreme vine,
Toate-s vechi şi nouă toate
Ce e rău şi ce e bine
Tu te-ntreabă şi socoate
Nu spera şi nu ai teamă,
Ce e val ca valul trece
De te-ndeamnă, de te cheamă,
Tu rămâi la toate rece.
Avatar utilizator
RoYaL
Membru
Membru
Mesaje: 740
Membru din: 21 Dec 2012 14:28
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Nu
CS Status: Expert

-FdQ-SzEn scrie:Eu zic asa: Organizati un concurs in care useri fac reclama pe diferite forumuri site-uri, pun dovada aici prindt-un screenshot si de exemplu cine aduna 50 screenshot-uri cu reclame primesc diferite premii stabilite de administratori.

Ce parere aveti?
Nu cred ca vati risca sa primiti ban pe "diferite forumuri site-uri " ! Merge si ideea asta ...
Voi akm puneti topicul asta global? Cand nu mai sunt V.I.P ?
edit DoDeL: Nu stiu nici cine a pus topicu la cos si nici de ce nu mai vrei sa fi VIP
Sa nu faci confuzie intre personalitatea si atitudinea mea.Personalitatea ma reprezinta,dar atitudinea depinde de ce fel de persoana esti !
Avatar utilizator
Ribéry
Membru
Membru
Mesaje: 3020
Membru din: 20 Apr 2011 22:22
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Da
CS Status: Sper ca sa ridicam comunitatea asta!
Localitate: Stuttgart
Contact:

Propun ca administratorii/fondatorii sa faca un parteneriat cu o comunitate mare (gen: lunetsitii;indungi) @@@(Nu fac reclama)@@@ si daca se accepta putem sa vorbim cu fondatorii lor sa incheiam un pact. :) (Parteneriat acceptabil)
Imagine
Faceam belele ziua jucam fotbal peste noapte
Cu sticlele marcate la coada la lapte
Si pufaiam carpati pasam intre frati
Iar pe la 15 ani bagam in piept iarba si has
Avatar utilizator
RoYaL
Membru
Membru
Mesaje: 740
Membru din: 21 Dec 2012 14:28
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Nu
CS Status: Expert

AÐytzu AÐy scrie:Propun ca administratorii/fondatorii sa faca un parteneriat cu o comunitate mare (gen: lunetsitii;indungi) @@@(Nu fac reclama)@@@ si daca se accepta putem sa vorbim cu fondatorii lor sa incheiam un pact. :) (Parteneriat acceptabil)
Nu vad cum ne-ar putea accepta aceia parteneriatul cu comunitatea noastra necunoscuta decat de cativa oameni . ! Faza e ca nici cu mass-uri nu "merge" . Cel mai simplu este sa facem niste servere jucate de mai multi , cu redirecte , cu admine free in primele zile !

Cele mai cautate sv :
1.Dr + Knife + Bhop + Respawn
2.War3FT + CSDM
3.Zm , BB , GunGame
Sa nu faci confuzie intre personalitatea si atitudinea mea.Personalitatea ma reprezinta,dar atitudinea depinde de ce fel de persoana esti !
Avatar utilizator
ChromeXp
Membru
Membru
Mesaje: 749
Membru din: 21 Ian 2013 17:52

AÐytzu AÐy scrie:Propun ca administratorii/fondatorii sa faca un parteneriat cu o comunitate mare (gen: lunetsitii;indungi) @@@(Nu fac reclama)@@@ si daca se accepta putem sa vorbim cu fondatorii lor sa incheiam un pact. :) (Parteneriat acceptabil)
Deacord cu tine , dar cred ca mai intai sa faca cerere parteneriat cu mnx , este o comunitate mare , si dupa parerea mea se va popula si comunitatea noastra cu membri din acea comunitate . ( P.S Doar parerea mea. )
Avatar utilizator
Sany.
Membru
Membru
Mesaje: 5983
Membru din: 19 Ian 2012 18:48
Cunostinte CS: Foarte Bune
Detinator Steam: Da
CS Status: Mihai Eminescu, ai uitat de el?!
Localitate: Inima strãzii
Contact:

Sau altele, dar numai faceti reclama. :) Va rog.
Vreme trece, vreme vine,
Toate-s vechi şi nouă toate
Ce e rău şi ce e bine
Tu te-ntreabă şi socoate
Nu spera şi nu ai teamă,
Ce e val ca valul trece
De te-ndeamnă, de te cheamă,
Tu rămâi la toate rece.
Avatar utilizator
RoYaL
Membru
Membru
Mesaje: 740
Membru din: 21 Dec 2012 14:28
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Nu
CS Status: Expert

DoDeL nu am mai vrut V.I.P deoarece nu am activitate . Ce ziceti de ideea cu serverele?
Sa nu faci confuzie intre personalitatea si atitudinea mea.Personalitatea ma reprezinta,dar atitudinea depinde de ce fel de persoana esti !
Avatar utilizator
f!N@L
Membru
Membru
Mesaje: 4325
Membru din: 29 Iul 2011 17:06
Detinator Steam: Da
Contact:

RoYaL scrie:DoDeL nu am mai vrut V.I.P deoarece nu am activitate . Ce ziceti de ideea cu serverele?
E deajuns sa ai un singur server cu toate acele moduri .. mai exact un server multimod :)
DoDeL
Membru
Membru
Mesaje: 2933
Membru din: 03 Oct 2011 14:42
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Da
CS Status: ON
Localitate: Cluj-napoca
Contact:

f!N@L scrie:
RoYaL scrie:DoDeL nu am mai vrut V.I.P deoarece nu am activitate . Ce ziceti de ideea cu serverele?
E deajuns sa ai un singur server cu toate acele moduri .. mai exact un server multimod :)
E foarte complicaat fa tu unul si ar fi perfect..
SPER SA FACEM DIN COMUNITATEA ASTA UNA DE SUCCES DAR PANA ATUNCI AVEM DE PARCURS UN DRUM GREU :) DAR NU NE VOM DA BATUTI NICIODATA!
Imagine
Avatar utilizator
RoYaL
Membru
Membru
Mesaje: 740
Membru din: 21 Dec 2012 14:28
Cunostinte CS: Excelente
Detinator Steam: Nu
CS Status: Expert

f!N@L scrie:
RoYaL scrie:DoDeL nu am mai vrut V.I.P deoarece nu am activitate . Ce ziceti de ideea cu serverele?
E deajuns sa ai un singur server cu toate acele moduri .. mai exact un server multimod :)
Si cum ai vrea sa fie? Incurcatura daca e asa. Dar totusi daca am avea macar un server din cele precizate mai sus ... Ar fi foarte bine!
Sa nu faci confuzie intre personalitatea si atitudinea mea.Personalitatea ma reprezinta,dar atitudinea depinde de ce fel de persoana esti !
Scrie răspuns

Înapoi la “Dezvoltare”