Alte mituri & legende

Discutii despre orice .

Moderatori: Helper, Moderator Global, Administrator

Încuiat
Avatar utilizator
f!N@L
Membru
Membru
Mesaje: 4325
Membru din: 29 Iul 2011 17:06
Detinator Steam: Da
Contact:

1.Cred ca majoritatea ati auzit de acest mit . Haideti sa urmarim urmatorul video



2.Ilumitatii . Mai multe vizionati videoul



3.Banshee . Prima data cand aud de acest mit . mi se pare interesant



Acu 1 an si citeam si eu despre Mitul Bloody Mary si Iluminati . Chiar mi sa parut interesant . Azi am dat peste aceste videouri si am zis sa le postez. Voi ce ziceti? :-/

P.S: Mie mi se pare interesant si ar fi fain daca ar fi real .
Avatar utilizator
ZaNeL
Membru
Membru
Mesaje: 1609
Membru din: 15 Mar 2012 14:43
Cunostinte CS: Foarte Bune
Detinator Steam: Da
CS Status: CS

Da sunt chiar interesante povestile dar tot la ei am fazut si al patrulea mit :
http://www.youtube.com/watch?v=mSqnZhg_ ... WG5pY_I6PL
Imagine
Avatar utilizator
f!N@L
Membru
Membru
Mesaje: 4325
Membru din: 29 Iul 2011 17:06
Detinator Steam: Da
Contact:

Slender-Man e facut in topic separat . Oricum destul de itneresant . Oare de ce in Romania nu se intampla chestii de genu? :-? As fi primu care as testa toate chestile astea :))
Avatar utilizator
*SaGe*
Designer
Designer
Mesaje: 113
Membru din: 04 Aug 2013 11:35

Ce pot sa zic?
f!N@L m-ai dat pe spate... de ras!! =)) . Daca video-ul trebuia sa ma faca sa rad, atunci este un video reusit. Din pacate eu nu cred ca este pentru amuzament, cred ca cel care are canalul este vre-un preot sau cineva cu multa imaginatie. Parerea mea despre illuminati... nu cred in dumnezeu automat nici in satana. Suntem niste fiinte cu multa imaginatie si o folosim pentru explicarea unor lucruri/fenomene. La inceput s-a crezut ca zeii sunt in munti, ei bine au "ajuns" oamenii si in munti si nu au gasit nici un zeu, apoi zeii s-au "mutat" in cer. Dupa o perioada de timp a aparut dumnezeu care tot in cer este. Bine, au "ajuns" oamenii si in cer/spatiu si nu au gasit nici un dumnezeu, doar nu este dumnezeu in neamtul universului, under ar fi raiul atunci? Acum se crede ca dumnezeu este totul, este in inima noastra, este iubirea, iertarea etc. Atunci satana cine ar fi? Raul? Minciuna? Omorul? Rautatea? Dujmania? Ei bine cu asta sunt de acord. Deci daca crezi in dumnezeu este acelasi lucru cu a crede in iubire, bunatate, dreptate etc. Ceea ce nu prea este in ziua de azi si nici nu cred ca a fost sau va fi! Biblia (singura dovada a existentei lui Iisus, D-zeu, si alte personaje ale crestinismului) este doar o carte cu povesti. Ei bine, aceste povesti au cate o invatatura, deci totul este filozofie ( religia, politica, chiar viata... ). Biblia este o carte de invataturi scrisa pentru sustinerea crestinismului. Daca studiezi religia o sa ajungi la concluzia la care am ajuns eu, religia ( ma refer la cea dupa Iisus ) exista pentru a crea armonie intre oameni, sa traiasca cu frica pacatului, sa nu mai fie lumea chiar atat de sadica. Ei bine, aproape isi indeplineste scopul - aproape! - . De ce aproape? Pentru ca 30% din populatia lumii este crestina dintre care 2-3% este ortodoxa (religia noastra). Religiile sunt ca masinile ca sa intelegi, toate sunt din tabla, toate au roti, volan, motor etc. (au ceva comun) ei bine ceea ce le difera este puterea motorului, design-ul, marca, chiar si culoarea. Toate religiile cred in ceva care nu a fost vazut, ceva puternic, ceva stapan pe soarta lor, ceva ce controleaza totul etc. (asta au in comun) Ce le diferentiaza? Fiecare religie are diferite principii, traditii, rase, tipuri de biserici ( "biblia" musulmanilor se numeste coran -in limba araba "recitare"- etc.) Aceste religii si secte au fost infintate de oameni/grupuri de oameni cu revelatii, care cred ca sunt luminati, au gasit calea spre o viata "vesnica". Ei bine nu exista nici o cale! Si cui ii trebuie nemurirea? Sa fim sinceri ca fiecare ne mai dorim sa murim uneori. Virtuosul munceste toata viata cinstit, ducandu-se la biserica, rugandu-se, sperand ca se va odihni pe "lumea de dincolo". Pe cand ticalosul, isi traieste viata, incalca legea sa se imbogateasca, isi petrece noptile la petreceri, "sfideaza moartea", pana si in ultima clipa de viata ticalosul o scuipa pe "cea" cu ranjet abject fix intre ochi. Dar sa fim seriosi! In ziua de azi sunt mai apreciati, mai distractivi ticalosii, mai toti ii respecta si ii admira. Totul este un rahat (scuza-mi limbajul)! Ceea ce vreu sa spun este sa iti traiesti viata! Lasa prostiile cu satanistii, illuminati, si tot felul de cult-uri/religii. Viata este scurta ! Nu iti pierde zilele in biserica, dar nici vanzand droguri pe strada sau calcand cadavre pentru bani, ca asta tine si de faptul daca esti om sau animal, nu credincios sau pacatos! Multumesc oricui a citit balivernele mele pana la capat. Apropo religia si politica sunt subiecte fara sfarsit!
Imagine
Avatar utilizator
DarksNk
Membru
Membru
Mesaje: 363
Membru din: 09 Iul 2013 13:38
Cunostinte CS: Bune
Detinator Steam: Nu
CS Status: ON
Localitate: Botosani
Contact:

Iluminatii e chiar interesant :-?
Geov,|LOL|XXX,Aneck Imagine sNk

hackeri Imagine sNk


Imagine
Avatar utilizator
mitzzy:)
Membru
Membru
Mesaje: 521
Membru din: 26 Iul 2012 12:47
Detinator Steam: Nu
Localitate: Tg-jiu
Contact:

topic vechi..
:closed:
Încuiat

Înapoi la “Discutii Libere”